Tek Tıkla 10$ Kazan

İnternetten para kazanma ile ilgili sitelerde dolaşırken Tendollarclick isimli bir ptc sitesi ile karşılaştım.Adından da anlaşılacağı gibi tıklama başına 10$ veren bir site.Üye olduktan sonra Earn Money kısmında size verilen reklam click lerine tıklıyorsunuz. 60 saniye bekledikten sonra click x-rakam x denkleminde x rakamını tıklıyorsunuz ve hesabınıza 10$ işliyor.

Buraya kadar olan işin basit ve insanların balıklama atladığı kısmı.Bir de madalyonun diğer tarafı var.İsterseniz beraber analiz yapalım.

Bir kere ben şu ptc sitelerini anlamıyorum.İnternet üzerinden affiliate marketing sistemi ile gerçekten para kazanmak varken,ptc siteleri ile uğraşmayı abesle iştigal görüyorum.Yine de bu tarz sitelerle uğraşanlar için referral linkimi de verdim.Hergün girip 60 saniye beklemeyi düşünmüyorum.

Hiç kendinize sordunuz mu? Bir ptc sitesi nasıl kazanır da nasıl gelirini dağıtır.

  1. Google Adsense'den yüksek kazanıyordur.(Tendollarclick te Google Adsense yok.)
  2. Ptc sitesinin yönlendirdiği reklam sitesi iyi bir rakam ödüyordur.Ama bakıyorsunuz yönlenen sitede pek bir şey yok.Düşünsenize reklam başına 10$ kazandığınıza göre yönlenmiş olduğumuz site Tendollarclick e en az 10$ üstü vermelidir.
  3. Google Adsense reklamlarından kazanmıyorsa ptc siteleri, o zaman reklamverenler dijital ürünler gibi satış yapıyorlardır ve ptc sitelerini aracı olarak kullanıyorlardır ki akla en yatkın olanı bu. X ürününü satan firma internette farklı kanallardan tıklanma oranlarıyla Google'de üste çıkacak ve sattığı ürünlerden bir kısmını da ptc üyelerine dağıtacak.Örneğin Google Kazançları ürünü için affiliate marketer bu ptc sitesine reklam vermiş olsun.Zaten xticaret,clickbank gibi sitelere ürün satış linki vermiş,ürün ile ilgili bir sürü de blog açmış.Bir de bu kanaldan denemek istiyor.Amaç trafik.Neden olmasın?
  4. Bu tarz ptc siteleri belki de affiliate satıcıların pazarlama yeridir.Bir başka deyişle affiliate satıcıların farklı web siteleridir.Kim bilebilir?
  5. Bu ptc siteleri neden güvenlik sertifikalarını kullanmazlar, onu da hiç anlamış değilim.

Kısacası ptc sitelerine güvenmiyorum ama tutkunları için de referral linkimi vererek yayın yapıyorum.Kazanmak istediğimden değil,trafiğimi artırıyorlar,internet dünyasında tanınabilirliğimi arttırıyorlar.

Dipnot: Şu varki bu siteden az para dahi olsa bir şekilde internet üzerinden bir şeyler satın alabilecekseniz kullanın derim.Ama önce araştırın bakalım parayı başka yere yönlendirebiliyor musunuz?

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !